Jídlo a vinné bary v Las Vegas – deset nejlepších

Pokud Vám mám doporučit deset nejlepších vinných barů v Las Vegas, musím se krátce zamyslet. Podle čeho bary hodnotit? Co je tím nejdůležitějším kritériem při sestavování takového žebříčku?

Jistě Vás napadne, jako mě, spousta věcí. První řadě samozřejmě víno – ročník, značka, odrůda, chuť, barva, přívlastky, jeho samotná prezentace… V mém případě také hraje důležitou roli historie značky, příběh vína a to, co ho dělá výjimečným. Dalším kritériem je samozřejmě jídlo – jeho vůně, vzhled a samozřejmě chuť. Také to, jak se k sobě jednotlivé chutě hodí. Příjemným doplňkem je samozřejmě komentář číšníka s nějakou tou zajímavostí o daném pokrmu. Třetím kritériem je poloha baru. Nebudu Vám nic nalhávat, raději si půjdu sednout na terasu s výhledem na město, než se někde mačkat na ulici pod markýzou a vyhýbat se kolemjdoucím.

Posledním kritériem, které bych chtěla zmínit je atmosféra. Toto kritérium je pro mě osobně nejdůležitější. Nemám na mysli barvu tapet na stěně, tvar lustru, který budu mít nad hlavou, nebo vůni svíčky na mém stole. Myslím tu atmosféru, která mi říká vše o daném místě. Tu, která nejde lehce popsat. Takovou, kterou má jen málo podniků a která mi umožní vypnout, relaxovat a užívat si požitek s vína.

Můj žebříček proto sestavuji především podle posledního kritéria. Víno a jídlo mají totiž dobré ve všech zmíněných podnicích. První místo patří jednoznačně Latino Wine Baru. Casey's barKde leží Vám však neprozradím, dejte si s hledáním trochu práce. O druhé a třetí místo se dělí Casey´s a Living Bar, oba v blízkosti Casina Royal. Na čtvrté místo řadím Radison Wine Bar v areálu hotelu Radison na Neon street. Páté místo si vysloužila restaurace Delish, která se sice nespecializuje přímo na víno, ale svou kvalitou ve všech zmíněných bodech může seznam top vinných barů doplnit. Druhá polovina žebříčku pak patří Mohombis (v blízkosti Holiday Inn), Double Plesure Baru na High street, L and Js Wine Baru (kousek od Fountain di Destiny), Tropicana Lounge a Dragonara Baru (oběma na Boulevard street).