Ochutnávání vína v České republice – kam zajít

South MoraviaKdyž se řekne víno, většině lidí se vybaví Jižní Morava. Především pak město vína – Mikulov. Právě v letních měsících je tato krajina doslova kouzelná a mile překvapí nejednoho turistu.

Ať už před návštěvou jednoho z vinných sklepů nebo po návštěvě, Mikulov a jeho okolí nabízí mnohé možnosti romantických procházek. Je to nádherný kraj, který se přes sklenku výběrového vína zatřpytí a nepustí.

Léto v Mikulově

Náhodný návštěvník nejspíše zabrouzdá do jedné z restaurací v centru města, kde se rovněž natáčela jedna z populárních scén komediálního filmu Bobule. Zkušenější cestovatel se však nenechá zmást a zajde i do postranních uliček, případně si přímo rezervuje pobyt v jednom ze sklepů. Backpacker s batůžkem si může s sebou vzít notebook s připojením na internet. Je však třeba se náležitě připravit i na okolnosti, které mohou nastat. Tak například některé zábavní podniky vyžadují určitou úroveň oblékání. Pokud je na plánu návštěva kasina, je vhodné přibalit vhodný oděv. V opačném případě se zábava hazardem omezí pouze na CabaretClub, k čemuž není potřeba vhodná večerní róba. Pokud je batůžek malý, v létě se opravdu vyplatí vydat se za svatý kopec, kde se nachází pro mnohé turisty skrytý vápencový lom nabízející křišťálově čistou vodu a spoustu zábavy. To nejlepší osvěžení zde návštěvník Mikulova najde především během všedních dní, kdy zde není narváno.

Vyrazit naslepo jen s batohem se může a nemusí vyplatit. Záleží na povaze cestovatele – někomu stačí vyrazit na lehko a spát pod širým nebem, někdo vyžaduje luxus a pohodlnou postel. V tom případě nelze než doporučit rezervovat pokoj v jednom z místních penzionů dostatečně předem.

Jednoduše se totiž může stát, že ochutnávání vína už má v programu spousta dalších lidí.

Léto 2017 to jistí!