Tři luxusní drinky se šampaňským

Kromě koktejlů z naší nabídky se můžete setkat také s koktejly, které nabízíme jako pozornost podniku všem zákazníkům před odchodem. Zákazníci si mohou vybrat jeden ze tří následujících koktejlů. Jejich příprava není složitá, po Vás, jako personálu, však budeme vyžadovat stoprocentní dodržení výrobního postupu. Následující recepty si proto nastudujte a buďte vždy připraveni kterýkoli z koktejlů hostům namíchat.

BELLISIMO. Na přípravu tohoto nápoje budeme potřebovat jednu láhev šampaňského a jeden kus vyzrálé čerstvé oloupané broskve. Na přizdobení můžeme použít broskev, ne však tolik vyzrálou. Oloupanou broskev oddělte od pecky, nakrájejte najemno a vložte do tyčového mixéru. Rozmixujte na jemnou kaši a dolijte do sektové sklenky. Sklenku dolijte až po okraj šampaňským. Druhou broskev opatrně rozřízněte napůl, vyjměte pecku a nakrájejte na plátky. Ty nesmí být moc tenké, aby se nezlomily. Plátky uprostřed nařízněte a dozdobte s nimi sklenice.

CHAMPAGNINO. Na přípravu tohotu drinku budeme potřebovat 4 suroviny. ChampagninoBrusinkový sirup, vodku (doporučujeme Pražskou), pomerančový džus a šampaňské. Na dozdobení si můžeme navíc připravit plátky citrusového ovoce (citron, pomerančm, limetka) a brusinky. Tento koktejl budeme podávat opět do sklenice na šampaňské. Nejdříve do každé sklenice nalijeme 1 cl brusinkového sirupu a k němu přidáváme pomerančová džus. Do každé sklenice 2 cl – přidáváme po lžičkách. Vodku přidáme hned poté, také opatrně a po lžičkách. Zbytek sklenice vyplníme šampaňským. Koktejl dozdobíme citrusy, jejich kůrou nebo brusinkami a vše doplníme vhodnou míchací tyčinkou.

GREEN DREAM. Tento drink uvádíme jako ,,to nejlepší na konec“ a budeme jej připravovat do koktejlové sklenice (nikoli do sklenice na šampaňské). Na přípravu budeme potřebovat citrónovou zmrzlinu – 2 kopečky pro každou sklenici, mátový krém – 2 cl na jednu sklenici, šampaňské a lístky máty peprné. Do koktejlové sklenice vložíme dva kopečky zmrzliny, které pokapeme mátovým krémem. Dbáme na to, aby byl krém rozsprostřen rovnoměrně. Zbytek sklenice dolijeme šampaňským. Na konec sklenice dozdobíme lístky máty a můžeme podávat.